Smart Office

Gdy budujemy dom, chcemy w nim wszystko dostosować do codziennych potrzeb i naszej wygody. W takim razie, co z miejscem pracy, w którym spędzamy blisko 1/3 życia? Smart Office to przykład tego, jak zaaranżować ergonomiczną przestrzeń biurową.

„Inteligentne biuro“ może przynieść wiele korzyści — zarówno dla pracownika jak i pracodawcy. Bez względu na to czy mówimy o międzynarodowej korporacji czy o rodzinnym przedsiębiorstwie — w przestrzeni przeznaczonej do pracy można zastosować inteligentne rozwiązania. Dostępne systemy pomagają oszczędzać energię, czas i inne zasoby, które zmniejszają koszty. To nie jest wizja przyszłości, dzięki naszej platformie i IoT możesz użyć tych rozwiązań już dziś.

Korzyści

Ekologia

Bycie ekologicznym jest ważne dla środowiska, ale również zmniejsza wydatki. Co więcej, proekologiczne firmy budzą sympatię. Z pomocą IoT możesz kontrolować wydatki związane ze zużyciem energii. Beacony mogą regulować działanie klimatyzacji czy wyłączać światło, gdy nie ma nikogo w biurze. Możliwości wykorzystania tej technologii są niemal nieograniczone i elastycznie dopasowują się do różnych potrzeb.

Oszczędność czasu

Kapitał ludzki jest zasobem trudnym w zarządzaniu. Marnowanie czasu przez pracowników skutkuje często nadmiernym i nieprzyjaznym mechanizmem kontroli. Dzięki sensorom IoT i grywalizacji , pracownicy mają dostęp do narzędzi, które motywują ich do wydajniejszego działania. Przykładem może być system eliminujący spóźnienia na spotkania czy kolejki do ekspresu do kawy. Wykorzystane mechaniki wspierają pożądane zachowania odwołując się do pozytywnych bodźców, a nie kar.

Rozwój umiejętności miękkich

Okazuje się, że motywacją do wydajnej pracy jest nie tylko płaca, ale także możliwość stałego rozwoju. Grywalizacja pozwala wyrabiać dobre nawyki, pobudzać aspiracje i udoskonalać umiejętności pracowników. Prowadzi to do aktywnego rozwoju osobistego, a szczególnie w zakresie: pracy zespołowej, sztuki wystąpień publicznych czy lepszej organizacji czasu.

Wzrost efektywności

Zgrywalizowani pracownicy są znacznie bardziej produktywni i szybciej osiągają wyznaczone cele. Stale rozwijają swoje umiejętności, a ich skuteczność rośnie. Dzięki IoT przestrzeń biurowa, w której pracują jest bardziej przyjazna i po prostu wygodna.  W ten sposób korzyść odnosi zarówno firma jak i pracownicy.

Redukcja kosztów

Każda minuta zyskana przez pracownika jest oszczędnością na koncie pracodawcy i jego firmy. Zaoszczędzone litry wody, zmniejszone zużycie energii czy wolniejsza eksploatacja sprzętów — IoT pozwala kontrolować koszty i nieustannie zwiększać wydajność. Dla dużych przedsiębiorstw i korporacji przekłada się to bezpośrednio na zyski.

Funkcjonalności

punkty ranking odznaki profilużytkownika zespoły postęp osiągnięcia

Technologie

akka cassandra scala rabbitmq play php javascript angularjs REST skryptyreaktywne websocket oauth2 IoT beacony smartTV