Silnik grywalizacyjny — IsaaCloud

IsaaCloud jest silnikiem regułowym czasu rzeczywistego działającym w chmurze oraz platformą automatyzującą zarządzanie zaangażowaniem, przeznaczoną dla twórców oprogramowania i przedsiębiorstw. W zależności od oczekiwań i potrzeb klienta może funkcjonować jako rozwiązanie w modelu BaaS oraz SaaS. Dzięki elastycznemu interfejsowi programowania aplikacji platforma z łatwością integruje się z aplikacjami webowymi, mobilnymi, społecznościowymi, jak również aplikacjami Internetu Rzeczy (IoT). Wykorzystując elementy grywalizacji (np. punkty, odznaczenia, nagrody).

Jak to działa?

Mechanizm platformy IsaaCloud opiera się na skryptach reaktywnych napisanych w języku JavaScript. Skrypty te są przetwarzane w czasie rzeczywistym i wykorzystywane jako narzędzia decyzyjne w silniku grywalizacyjnym. Noszą miano reaktywnych, ponieważ reagują na bodźce pochodzące zarówno ze źródeł wewnątrzsystemowych, jak i zewnętrznych: aplikacji mobilnych oraz desktopowych, stron internetowych, Internetu Rzeczy oraz innych serwisów zewnętrznych.

Obiekty zdarzeń niosą dane konieczne do przetworzenia logiki biznesowej grywalizacji. Na ich podstawie system dokonuje decyzji i modyfikuje status obiektów, w kontekście których dany skrypt reaktywny został wykonany — przyznaje użytkownikowi odznaczenie, przypisuje mu etykietę, itp. Dzięki połączeniu zdarzeń wewnętrznych i zewnętrznych możliwe jest stworzenie reakcji łańcuchowej skryptów: wynik jednej operacji uruchamia kolejną, co powoduje efekt domina.

Korzyści

Przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym

IsaaCloud przetwarza i interpretuje dane w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że jesteśmy w stanie automatycznie nagrodzić daną aktywność użytkownika dając mu natychmiastowy feedback.. Dzięki temu grywalizacja staje się bardziej dynamiczna, co wzmacnia zainteresowanie użytkownika dalszym uczestnictwem.

Elastyczność

Na platformę IsaaCloud składa się między innymi Silnik Regułowy — mechanizm przetwarzania reguł gry. Silnik ten zasilany jest skryptami pisanymi w języku JavaScript, wykonywanymi w czasie rzeczywistym. Język ten oferuje dużą elastyczność w tworzeniu warunków gry i odwzorowywaniu logiki biznesowej o dowolnym stopniu złożoności.

Skalowalność i wydajność

System można łatwo dostosować pod kątem przetwarzania coraz większej ilości danych, dzięki czemu IsaaCloud2 może wyjść na przeciw potrzebom nawet największych graczy na rynku. Zbyt duże zainteresowanie potencjalnych użytkowników nie jest więc problemem.

Personalizacja treści

Tagi (etykiety) przypisywane uczestnikom grywalizacji i wykonywanym przez nich czynnościom określają różne grupy docelowe i stanowią kontekst dla treści dostarczanych użytkownikowi. Tego rodzaju adaptacja polepsza wrażenia użytkownika i zachęca do dalszego uczestnictwa w grywalizacji.

Najnowsze technologie

Nasza platforma przenosi programy lojalnościowe i motywacyjne na wyższy poziom wykorzystując nowoczesne technologie i wiodące narzędzia marketingowe.

Funkcjonalności

IoT interaktywnamapa osiągnięcia statystyki notyfikacje poziomy profilużytkownika

Technologie

scala android iOS javascript php